Yasal Uyarı - Sarıkamış Rehberi & Şehir Portalı - Sarıkamış Rehberi & Şehir Portalı
Reklam
Reklam
Sarıkamış Rehberi & Şehir Portalı
27.12.2017 - Sarıkamış Rehberi

Yasal Uyarı

Gizlilik Şartlarımız

Sarıkamış Android Uygulamaları Gizlilik Politikası

İşbu Gizlilik Politikası, Sarıkamış’a ait Sarıkamış Mobil Uygulamasına erişim sağlayacak kişilerin (Kullanıcıların) Mobil Uygulamayı cihazlarına yüklemesi ile birlikte yürürlüğe girmiş olacaktır.

İşbu Gizlilik Politikası Sarıkamış Mobil Uygulama kapsamındaki hizmetlerden Kullanıcıları yararlandırmak amacıyla Kullanıcılara ait bilgilerin; toplanması, kullanılması ve işlenmesine ilişkin hükümleri içermektedir. Sarıkamış Mobil işbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediği zaman Mobil Uygulamasında yayınlamak suretiyle, tek taraflı olarak değiştirebilir. Sarıkamış Mobil’in değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri, iş bu Mobil Uygulamada yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.

Kullanıcıların Mobil Uygulamadan ayrılmak istemesi durumunda, uygulamayı kaldırması yeterli olacaktır.

1. Yer ve Cihaz Bilgisi’ne Erişilmesi

Kullanıcılar Mobil Uygulamayı yükleyerek giriş yaptıklarında cihaz bilgileri (cihazın ekranının açık olup olmama, GPS ayarının durumuna dair bilgiler), kişi bilgileri ve gerçek zamanlı olarak yer bilgileri kontrol edilerek bulundukları yer bilgilerine ulaşılabilecektir. Mobil Uygulama kapsamında edinilecek yer bilgileri sunucularda kayıt altına alınmayacak olup, Kullanıcıların kendi istekleri doğrultusunda mobil uygulama harita ara yüzünde konumlarını takip edebilmelerine olanak verilmiştir. Sarıkamış Mobil olarak kullanıcıların konumunu görme durumu yoktur.

Cihaz bilgileri, Kullanıcının uygulama içerisinde kendi konumunu görmek istemesi halinde GPS özelliğinin açılmasını sağlamak, uygulama aktif olduğu süre boyunca telefonun bekleme durumuna girmemesini sağlama (ekran ışığının açık kalması) için alınır, Sarıkamış Mobil’e ait hiçbir sunucuda tutulmayacak olup, cihaz içerisinde kayıt altına alınacaktır.

Kişi bilgileri, Kullanıcının isteği halinde uygulama içerisinde sunulmuş olan telefon numaralarına arama yapabilmek, mail adreslerine mail atabilmek için alınır, Sarıkamış Mobil’e ait hiçbir sunucuda tutulmayacak olup, cihaz içerisinde kayıt altına alınacaktır.

Bilgilerin Kullanılması

Sarıkamış Mobil olarak Kullanıcının uygulama kullanım süreleri boyunca hiçbir kişisel verisi tarafımıza ait veri depolama alanlarında tutulmamaktadır. Kullanıcıya ait uygulama içerisindeki bilgiler (tercihler) Kullanıcının tercihlerini sıfırlaması, uygulamayı kaldırması gibi aksiyonlar ile cihaz içerisinden silinebilir.

2.2 Bilgilerin Paylaşılması

Sarıkamış Mobil olarak Mobil Uygulama içerisindeki Kullanıcıya ait bilgilerin hiçbir şekilde tarafımıza ait veri depolama alanlarında tutulmadığı 1.1 Bilgilerin Kullanılması başlığında açıklanmıştır. İşbu başlığa dayanarak kayıt altında olmayan verilerin üçüncü taraflar ile paylaşılmayacaktır.

2. Kullanıcı İzinleri

Uygulamanın özelliklerinin cihaz ile uyumlu çalışabilmesi için Kullanıcı tarafından onaylanması gereken ve onaylanmadan alınmış izinlerdir.

2.1 Kimlik İzni

Bu izin Kullanıcının cihazında kurulu olan mail adresini almak için istenir. Kullanım durumu; Sürücü Detay ekranında listelenmiş mail adresine (var ise) cihaz içerisinde kurulu olan kimlik ile mail atmaya olanak verir.

2.2 Kişiler İzni

Bu izin Kullanıcının cihazında ki sim kart numarasını almak için istenir. Kullanım durumu; Sürücü Detay ekranında listelenmiş telefon numarasına (var ise) cihaz içerisinde kurulu olan kişi ile arama yapmaya olanak verir.

2.3 Konum İzni

Bu izin Kullanıcının cihazının konumunu almak için istenir. Kullanım durumu; Harita ekranında Kullanıcının kendi konumunu görmek istemesi halinde, Araç Mesafe ekranında listelenmiş araçlara üçüncü parti harita uygulamalarında rota oluşturmasına olanak verir.

2.4 Telefon İzni

Bu izin Kullanıcının cihazının durumunu almak için istenir. Kullanım durumu; Ayarlar ekranında Kullanıcının tercih etmesi halinde telefonun bekleme durumuna geçmemesine (uygulama açık iken ekranın kapanmaması) olanak verir.

2.5 Depolama İzni

Bu izin cihazın belleğinde uygulama içerisinde kullanılan ikonların ve uygulamaya ait veri tabanının saklanmasına olanak verir.

3. Uygulama Yaş Sınırı

Sarıkamış Mobil Android Uygulaması Google tarafından alınmış IARC Sertifikası sonuçlarına dayanarak Tüm Yaşlar için kullanılabilir vasfını almıştır. ( IARC Sertifika Kimliği:02b42567-f43d-4c8f-a9b1-cd673663fe46)

4. Marka ve Telif Hakkı

Sarıkamış adına kayıtlı Sarıkamış Mobil ve diğer kayıtlı marka ve eserlerin (Mobil Uygulamanın; tasarım, metin, imge ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm elemanlarının) izinsiz kullanılması, çoğaltılması, kopyalanması, depo edilmesi ve kanuna aykırı diğer bütün haller, 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer ilgili mevzuat uyarınca Kullanıcı’nın sorumluluğuna yol açar. Kullanıcılar, işbu Gizlilik Politikasını kabul etmekle Sarıkamış Mobil Marka ve Logosu’nun kullanımına ilişkin kurallara uygun davranacaklarını kabul, beyan ve taahhüt ederler. Kullanıcı’ların işbu madde hükmüne aykırı davranması durumunda, Sarıkamış Mobil bu durumun düzeltilmesini Kullanıcı’dan talep edebileceği gibi dilerse Kullanıcı’ya önceden haber vermeksizin Kullanıcı’nın üyeliğini geçici veya kalıcı olarak iptal edebilir ve yasal yollara başvurabilir.

5. Hizmet ve Gizlilik Koşulları

Sarıkamış Mobil Uygulama’da yer alacak ürün ve hizmetlerle ilgili olarak fiyat, promosyon, kampanya ve diğer bilgilerin güncelliği ile ilgili garanti vermemektedir. İşbu Mobil Uygulamada yer alacak, fiyat, ürün, kampanya ve promosyon bilgileri; kişiye, yere ve firmaya göre farklılıklar gösterebileceği gibi Sarıkamış Mobil’de Mobil Uygulama’da yer alan bilgilerde önceden bir bildirim yapmaksızın değişiklik yapma hakkına haizdir.

e-mail: info@sarikamis.org